I marts og april er der morgenmad på 17 kroner på caféerne Ziggy og Sidewalk.
Kulturåret er gået i gang, og det fejrer Café Ziggy på Trøjborg og Café Sidewalk ved åen ved at dumpe priserne på morgenmad i marts og april. I de to måneder koster morgenbuffeten sølle 17 kroner, for hvilke du kan spise løs af de forskellige retter.
“Jeg elsker Aarhus og kulturlivet, og jeg glæder mig til at se, hvad kulturåret har at byde på. Ziggy og Sidewalk har i mange år været en del af det aarhusianske byliv, og derfor skal vi selvfølgelig være med til at fejre, at Aarhus nu er kulturhovedstad,” siger ejer Christian Seland.
Buffeten består af lun leverpostej, græsk yoghurt, frisk frugt, müsli, smilende æg, pålægschokolade, salami, kyllingebryst, ost, brie, marmelade, kiks, knækbrød og brød.
Tilbuddet gælder alle hverdage i marts og april måned på Café Ziggy på Tordenskjoldsgade 96, 8200 Aarhus N og på Café Sidewalk, Åboulevarden 58, 8000 Aarhus C.